Новини

08.05.2024 рік. Зустріч з одинадцятикласниками на порозі рідного Марганецького ліцею №11.
27.03.2024 рік. Для здобувачів освіти, учителів, які прагнуть пізнавати нове, постійно поглиблювати свої здібності та спробувати себе в ролі науковця, 27 березня Дніпропетровським відділенням Малої академії наук України в рамках науково-освітнього проєкту "Один день з професором" для вихованців наукових відділень «Хімія та біологія», «Екологія та аграрні науки» відбулась онлайн-лекція за темою «Клітинні та тканинні біотехнології рослин: проблеми та перспективи». Спікерами були запрошені Зайцева Ірина Олексіївна, доктор біологічних наук, професор кафедри фізіології та інтродукції рослин Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, і Броннікова Лариса Іванівна, молодший науковий співробітник відділу генетичної інженерії Інституту фізіології та генетики НАН України
22.02.2024 року психологом Марганецького ЦПРПП було проведено тренінгове заняття для педагогів «Тілесно-орієнтовані практики- запорука ефективної стабілізації в умовах воєнного стану». Під час тренінгу всі учасники навчились формувати комфортні умови для себе під час своєї професійної діяльності
10 січня 2024 року для вихованців МАН, керівників, здобувачів освіти відбулась інтерактивна лекція «Основи радіаційної безпеки», організована Дніпропетровським відділенням Малої академії наук в рамках реалізації обласного освітнього проєкту "Один день з професором". Основним спікером було запрошено Коваленка Ігора Леонідовича, доктора технічних наук, професора, завідуючого кафедрою технологій неорганічних речовин та екології Українського державного університету науки і технологій. Під час лекції всі учасники дізнались про види, джерела радіації, засоби захисту від радіаційного ураження та правила поведінки під час радіаційної небезпеки
9 січня 2024 рік Відбулась нарада щодо ІІІ етапу (обласного) учнівських олімпіад, для вчителів м. Марганця, у яких здобувачі освіти посіли призові міся в ІІ етапі (міському) з предметних олімпіад. На нараді обговорювались питання про особливості обласної олімпіади, яка проходить в онлайн-режимі
9 грудня 2023 року, під час зимової консультативної сесії Дніпропетровського відділення Малої академії наук України для слухачів відділення хімії та біології, в онлайн режимі було проведено інформаційно-методичний семінар для вчителів та наукових керівників, на якому розглядались питання якісної підготовки до участі у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Для вихованців Дніпропетровського відділення МАН було організовано секційні заняття, на яких була присутньою Попова Дар’я, учениця 10-А класу. Під час занять вихованці МАН отримали корисні знання за темою «Сучасні технології виробництва продукції рослинництва, вирощування мікрозелені» від докторки філософії, кандидатки с.-г. наук, доценти Котченко Марини Валентинівни.
04.10.2023 р. Розпочалася робота вихованців Дніпропетровського відділення МАН України, які в цьому році були зараховані до різних наукових секцій. 4 жовтня відбувся науково-освітній проєкт для обдарованої учнівської молоді «Один день з професором», учасниками якого були учениця 10-А класу Попова Дар’я і керівник Іванова О.Я. Вихованці Дніпропетровського відділення Малої академії наук України та здобувачі освіти 7–11 класів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів області долучитись до інтерактивної онлайн - лекції за темою: «Питання безпеки продуктів харчування». Основним спікером запрошений: Токар Андрій Володимирович, кандидат хімічних наук, доцент кафедри хімії Дніпровського державного аграрно-економічного університету. Завдання проєкту: популяризація науки і поглиблення знань вихованців наукового відділення «Хімія та біологія» з хімії, біології, медицини, екології; знайомство учнівської молоді із провідними науковцями Дніпропетровщини, які працюють в цих галузях; формування теоретичних знань та практичних навичок із застосування сучасних методів науково-дослідницької діяльності; сприяння свідомому професійному самовизначенню учнівської молоді, відповідно до своїх інтересів, можливостей та здібностей.
29. 09.2023 рік. Відділ освіти. Вручення подяк.
29.08.2023 року відбулась серпнева освітня сесія для освітян м. Марганця. Тема "Реалізація нових державних освітніх та професійних стандартів в умовах сучасних викликів". Всі педагоги спочатку зібрались у спільній залі, почули привітання від начальника відділу освіти, потім продовжили свою роботу у трьох різних залах, в залежності від направлень та спеціальностей. Керівники професійних спільнот різних предметів ознайомили всіх учасників з особливостями роботи своєї галузі, особлива увага приділялась питанням, що стосувались НУШ. Керівник професійних спільнот вчителів біології та хімії, Іванова О.Я. була доповідачем від природничої галузі. Тема "Способи реалізації нових державних освітніх та професійних стандартів. НУШ природничої галузі.
28.08.2023 року відбулась Всеукраїнська серпнева веб-конференція "Учені НАПН України-українським вчителям", на якій обговорювались питання про особливості навчального процесу кожної галузі у 2023-22024 н.р. Особлива увага приділялась питанням НУШ та розглядались способи покращення якості освіти завдяки подоланню освітніх втрат.
25.08.2023 року відбулося об’єднане засідання професійної спільноти вчителів біології і екології та вчителів хімії. Запрошеними гостями засідання були представники із обласного центру МАН, які професійно проінформували про роботу МАН, особливості залучення обдарованих дітей до роботи, про організацію та написання дослідно-експериментальних робіт. Також, були представники з обласної "Природничої школи", де учасники засідання детально ознайомились з можливостями, які відкриваються перед здобувачами освіти в різних галузях природничого напряму. В кінці засідання всі учасники були ознайомлені з планом роботи на 2023-2024 н.р.
02.06.2023 рік.Керівник професійної спільноти вчителів біології, Іванова О.Я. провела засідання на тему "Особливості НМТ у 2023 році". Також, під час засідання, колеги ділились результатами своєї роботи, обговорювали труднощі, з якими стикались протягом навчального року, ділились способами подачі навчального матеріалу здобувачам освіти.
21.04.2023 р. Іванова О.Я., керівник професійних спільнот вчителів біології, провела засідання, на якому вчителі, які викладають в 10-11 класах, визначались з вибором авторів підручника "Біології і екологія" на 2023-2024 н.р. Також, колега, Шипота Антоніна Володимирівна, вчителька Марганецького ліцею №6, яка атестується в цьому навчальному році, ділилась досвідом та результатом своєї роботи за атестаційний період. В кінці засідання обговорювались питання щодо участі обдарованих учнів в роботі МАН разом із своїми керівниками (учителями та викладачами вищих навчальних закладів)
12 квітня 2023 року відбувся інформаційно-методичний онлайн-семінар. Учасниками були керівництво Дніпропетровського відділення МАН України, начальник управління освіти, працівники ЦПРПП, керівники закладів освіти відповідальні за наукове товариство учнів, керівники міських професійних спільнот та зацікавлені педагогічні працівники. Під час семінару обговорювались питання щодо організації та роботи з обдарованою молоддю в МАН.
30.03.2023 року о 10.00 відбулась онлайн -зустріч, яку організував ЦПРПП для заступників керівників ЗЗСО та керівників професійних спільнот. На зустрічі обговорювались питання, що стосуються особливостей роботи освітніх закладів та особливості роботи з обдарованими дітьми (МАН, інтелектуальні змагання, конкурси, олімпіади та ін.)
11-12 березня 2023 року учасниця онлайн - тренінгу «Оптимізація освітнього процесу. Інноваційні педагогічні технології» ( ІППО Платформа інститутів післядипломної педагогічної освіти, м. Київ)
08.08.2023 рік. Привітання зі святом 8 Березня від колективу Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України
27.01.2023 р. відбувся онлайн-вебінар "Олімпіади з математики, природничих дисциплін та технологій", на якому обговорювали специфіку проведення ІІІ етапу (обласного) Всеукраїнських учнівських олімпіад. Близько 260 учасників вебінару -це представники центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівники міських спільнот, учителі Дніпропетровської області
22.11 2022 року
відбулося засідання професійних спільнот учителів біології на тему "Особливості роботи вчителя в онлайн-форматі з обдарованими дітьми". Під час засідання відбулось обговорення щодо підготовки дітей до учнівських олімпіад та особливості роботи з такими дітьми у воєнний час.
Виступ на серпневій конференції (предмети природничого циклу) 26.08.2022 рік 01.07.2022 рік. Випускний 2022 рік.
16 грудня 2021 року у відділі з питань освіти молоді та спорту Нікопольської РДА відбулась перевірка та відбір учнівських олімпіадних робіт з хімії, екології, астрономії та інформаційних технологій для участі у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. Учителі, разом з провідним інспектором, визначили кращі роботи. Дев’ять учнів нашого міста візьмуть участь у ІІІ (обласному) етапі з цих предметів, з них, учні 11 класу нашої школи- Черних Вікторія-з екології та Федан Дмитро-з хімії.
Грудень 2021 рік. Робота учнів з новими світловими мікроскопами на уроках біології.
13 грудня 2021 року відбулась перевірка учнівських робіт ІІ (міського) етапу Всеукраїнських олімпіад з екології.
2 грудня у відділі з питань освіти молоді та спорту Нікопольської РДА відбулась перевірка та відбір учнівських олімпіадних робіт з біології для участі у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. Учителі разом з провідним інспектором визначили 8 кращих робіт з предмета біології. З них-6 учнів нашого міста візьмуть участь у ІІІ (обласному) етапі.
01.10.2021 рік "День Вчителя".
18.09.2021 рік. День міста Марганця. Виставка квітів ПМШ №11.
07.09.2021 рік.Чисте повітря-здорова планета! 7 вересня увесь світ відзначає Міжнародний день чистого повітря та блакитного неба. Забруднення повітря є надзвичайно серйозним екологічним ризиком для здоров’я людини. Це глобальна проблема з віддаленими наслідками через перенесення забруднювачів на великі відстані. Найважливішою складовою успіху є глобальна співпраця у цьому напрямку, як на державному рівні, так і на людському. Під час карантинних обмежень у світі відбулося зниження забруднення повітря – у ньому до 60% зменшилася кількість шкідливих твердих частинок. Учні нашої школи, під час уроків біології та хімії, пригадали склад повітря, його значення для живих організмів та запропонували заходи, які допоможуть зберегти повітря чистим
27.08.2021 року (в п’ятницю) о 10.30 відбулось засідання професійних спільнот №1 класних керівників 8-х класів на тему «Аналіз роботи класних керівників за 2020-2021 н. р. Особливості підліткового віку».
27.08.2021 року (в п’ятницю) о 09.00 відбулось засідання професійних спільнот №1 учителів біології на тему «Аналіз роботи вчителів біології за 2020- 2021 н. р. Обговорення затвердження плану роботи професійних спільнот на 2021- 2022 н. р.». Засідання проводила керівник Іванова О.Я. Кожен вчитель доповідав на тему «Перспективи розвитку екологічного та дослідницько-експериментального напрямів освіти», використовуючи власні приклади практичних навичок під час уроків біології та в позаурочний час із застосуванням STEM-технологій.
13.07.2021 рік. Літо-прекрасна пора. Любіть життя!
10 червня 2021 рік. Вчителі біології підтримують своїх учнів і бажають здати ЗНО з біології на 200 балів.
5 червня Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day). Головна мета свята — стимулювати активну діяльність світового співтовариства, спрямовану на збереження балансу в природі та навколишньому середовищі. Учні 7-А класу нашої школи, разом з класним керівником Івановою О.Я., закликають зберігати та охороняти навколишнє середовище, ось деякі поради: будьте мудрими споживачами, сортуйте сміття, бережіть воду, посадіть дерево та полюбіть природу! Саме від нас залежить наше майбутнє!
03.06.2021 р. Івановою О.Я. було проведено онлайн-засідання ММО вчителів біології м. Марганця на тему "Підсумки та результати 2020-2021 н.р."
28. 05 2021 рік. Пункт тестування. Інструктори на ЗНО з математики.
22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття (International Biological Diversity Day). Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів. Щорічне відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття – чудова нагода ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь. Учні нашої школи, під час уроків біології, ще раз пригадали про значення всіх живих організмів для існування життя на планеті Земля та пригадали способи збереження біологічного різноманіття.
20.05.2021 року, під час проходження курсів для підвищення кваліфікації, відбулось онлайн-заняття на ZOOM платформі, під час якого учасників ознайомлювали з особливостями проходження онлайн- програми та отримання сертифікату про підвищення кваліфікації.
18 травня 2021 рік. Перша допомога при ДТП. Учні 9-Б класу пригадали про правила надання домедичної допомоги постраждалим при ДТП та практично продемонстрували свої дії в таких ситуаціях.
Всесвітній день Землі 22 квітня люди по всій планеті відзначають день Землі. Учні нашої школи приєднались до природоохоронної акції «Збережімо красу Землі для наших нащадків!». Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи про наш спільний дім. Земля - наша годувальниця. Наша природа дарує нам стільки добра й у відповідь потребує лише невеличкої турботи, хоча б частинку нашого люблячого серця, серця, сповненого поваги та вдячності. Це небагато. Лише тоді навколишній світ подарує нам усе, на що здатен, віддасть нам всі свої коштовні дарунки. Планета в нас одна – єдина, Оце ми знаємо усі! Оберігай, люби її, людино, Вклоняйся цій земній красі!
14. 04.2021 рік. Акція «За чисте довкілля !». Учні нашої школи разом із своїми батьками та учителями дбають про чистоту навколишнього середовища: прибирають від сміття двори своїх будинків, висаджують рослини на присадибних ділянках, займаються благоустроєм шкільного подвір’я, довкілля та закликають всіх нас дбати про навколишнє середовище разом!
14 травня 2021 рік. Результат висаджених рослин.
Квітень 2021 рік.Третя субота квітня – Всеукраїнський День довкілля. Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників – від кинутого на землю недопалка, папірця до величезних сміттєзвалищ. Учні 7 -А класу, під час класної години на тему « Я-частина довкілля!», обговорювали способи збереження навколишнього середовища від різних видів забруднення. Наводили власні приклади дій, що спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – висаджування дерев біля своїх будинків, догляд за рослинами, прибирання природного середовища. Під час вивчення тем на уроках біології «Сучасні екологічні проблеми у світі та в Україні» та «Види забруднення, їхні наслідки для екосистем» в 11- А та 11-Б класах, учні визначали сутність та причини глобальних екологічних проблем, розглядали систему екологічних нормативів якості довкілля та пригадували принципи природокористування в контексті сталого розвитку. «Нехай людина добро приносить, Бо світ навколо любові просить!»
Березень 2021 рік. Серед учнів 7-11 класів було проведено анкетування на тему "Значення біології в житті людини та суспільства", де було запропоновано п’ять варіантів відповідей і шостий варіант-це "свій варіант". Учні мали вибрати ті пункти значень, які вважають важливішими. Кожна дитина могла вибрати як одну цифру, так і всі. За результатами - 99 відповідей "Біологія є основою медицини-науки,одним із напрямків якої є обґрунтування методів запобігання хворобам людини та зміцнення її здоров’я", 73 відповіді "Жива природа має величезну пізнавальну та естетичну цінність", 66 відповідей "Біологія-ключ до гармонійного існування природи і людини", 46 відповідей "Це наукова база для сільського господарства й виробництва продуктів харчування" та 45 відповідей "Знання з біології необхідні в моїй майбутній професії". На "свій варіант" діти відповідали так: біологія необхідна для для вивчення середовищ проживання всіх живих організмів;для щастя та кращого розуміння природи;для вивчення процесів, що відбуваються в живих організмах;цікавий предмет.
Березень 2021 рік. Урок біології у 8 А класі на тему "Особливості функціонування ока людини". Під час вивчення цієї теми, учні виконали лаборарне дослідження "Визначення акомодації ока",під час якого ознайомились з властивістю оптичної системи ока створювати чітке зображення предметів, розташованих на різній відстані та закріпили знання про причини порушення зору та способи їх профілактики.
12.03.2021 року учні 9 А та 9 Б класів під час уроку хімії розв’язували експериментальні задачі, пригадуючи вивчений матеріал. Учням було подано на парти різні неорганічні речовини, а вони мали запропонувати та продемонструвати на дослідах, записуючи в зошити реакції, які є якісними для визначення певної речовини (наприклад, випадання осаду різного кольору , виділення газу та ін.). Для перевірки рН середовища учні використовували індикатори.
12.03.2021 рік Свято «Масляна»
12.03.2021 рік. Підготовка 11-х класів до ЗНО з біології.
11.03.2021 року відбулось навчання щодо роботи з інтерактивними дисплеями, які отримала наша школа у січні 2021 року. Навчання проводив спеціаліст по роботі з обладнанням цифрової лабораторії з м. Києва. Під час навчання було продемонстровано роботу з різними датчиками (вологості, освітленності, тиску та ін.), також практично вимірювався вміст вуглекислого газу та кисню в повітрі. Доступно та кваліфіковано спеціаліст давав відповіді на всі запитання, які виникали у вчителів, залишив координати для подальшого консультування щодо роботи з цифровим лабораторіями.
16.02. 2021 р. Урок біології в 10 класі. Практична робота 1. Тема «Складання схем обміну вуглеводів, ліпідів та білків в організмі людини». Діти під час практичної роботи закріпили набуті теоретичні знання, пригадали основні процеси, які відбуваються в організмі людини під час обміну органічних речовин. Називали ферменти, які розщеплюють складні речовини до простих та вказували в схемах обміну кінцеві продукти, що утворюються під час розщеплення. Учні знаходили спільне в процесі обміну різних органічних речовин в живому організмі.
Інженерний тиждень в ПМШ №11 08.02.2021 рік Учні 7 А та 7 Б класів на уроках хімії, під час повторення теми «Валентність», складали об’ємні моделі різних молекул (води, вуглекислого газу, чадного газу, азоту, сульфатної кислоти та ін.), враховуючи валентності хімічних елементів в цих сполуках та особливості утворення зв’язків між атомами в них. Для створення таких моделей, діти використовували набори шкільних комплектів моделей атомів . Урок дітям сподобався, так як вони змогли закріпити та перевірити свої теоретичні знання під час практичної діяльності за цією темою.
Січень 2021 рік. Марганецька спеціалізована природничо- математична школа І-ІІІ ступенів № 11 отримала дві цифрові лабораторії та обладнання в кабінети фізики, хімії, біології, географії та математики. В кабінет біології отримано-одну цифрову лабораторію з набором різних датчиків для вимірювання вмісту вуглекислого газу, кисню та ін., інтерактивну панель, 15 світлових шкільних мікроскопів, муляжі квіток різних родин, постійні мікропрепарати з ботаніки, зоології, анатомії, загальної біології, покривні та предметні скельця, препарувальні набори, модель людського скелета, модель-торс людського тіла, гербарії рослин та ін.
05.01.2021 року відбулась відеоконференція в Google Meet -засідання методичного об’єднання №2 на тему«Організація освітнього процесу в умовах карантинних обмежень», яку провела Іванова О. Я.- керівник міського методичного об’єднання вчителів біології м. Марганця. Під час онлайн-конференції розгладались такі питання: організація освітнього процесу з використанням «змішаних форм навчання» та технологій дистанційного навчання у період карантину; переваги та недоліки роботи під час карантинних обмежень та різне ( запитання щодо поповнення блогу «міського методичного об’єднання вчителів біології та екології м. Марганця», МАН-роботи та ін.).
01.12.2020 рік. Шкільний навчально-виховний захід «Майбутнє без СНІДу» 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему. Червона стрічка — символ боротьби зі СНІДом, обов'язковий атрибут відповідних акцій. Ідея створення червоної стрічки була прийнята групою «Visual AIDS». Оскільки організація складалася з професійних художників і менеджерів мистецтва, реклама символу боротьби зі СНІДом була зроблена вдало. Більшість народів цю ідею підтримали і почали кріпити червоні стрічки до свого одягу. Червоні стрічки стали символом співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу. Вона стала символом не тільки розуміння, а й об’єднання зусиль людей, спрямованих на вирішення цієї проблеми. Прикріпивши стрічку до свого одягу, людина висловлює свою підтримку, співчуття і переживання тим, хто хворий. Акцію проводять з вірою в те, що кожного року 1-го грудня всі люди будуть носити червоні стрічки, які об’єднують всі народи в боротьбі зі СНІДом. Учні 8- 11 класів нашої школи, під час уроків біології ,пригадали способи поширення ВІЛ/СНІДу та особливості профілактики. Діти приєднались до акції «Майбутнє без СНІДу».
12.11.2020 рік. 12 листопада – Всесвітній день боротьби з пневмонією. Щороку 12 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з пневмонією (World Pneumonia Day). Дата з’явилася в календарі з ініціативи Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії. Так називається об’єднання міжнародних, урядових, неурядових і місцевих організацій, науково-дослідних і навчальних інститутів, фондів і громадян-активістів. Мета цього дня – активізація боротьби з пневмонією за допомогою комплексу заходів щодо профілактики та лікування цього захворювання. Пневмонія, або запалення легень, — це форма гострої респіраторної інфекції, що вражає передусім альвеоли (мікропухирці, основний функціональний елемент легень). Головні збудники пневмонії — бактерії, віруси, грибки та деякі найпростіші мікроорганізми. Учні 8-А та 8 Б класів під час вивчення теми «Дихання», а саме - процеси газообміну в легенях і тканинах, на уроці біології, визначали причини захворювання та механізми інфікування організму , в результаті яких відбувається ураження альвеол. Діти складали схеми, пам’ятки, готували проєкти та малюнки - «Способи профілактики пневмонії». Є кілька механізмів інфікування: • вірус потрапляє в організм, коли людина торкається предметів, на яких є віруси, бактерії чи грибки, а потім — очей або носа; • повітряно-крапельним шляхом (через носову чи ротову порожнину) поширюються як віруси, так і бактерії; • через кров часто відбувається бактеріальне зараження немовлят під час пологів або відразу після народження. Зменшити ризик захворіти можна у кілька способів: • збалансоване харчування; • здоровий спосіб життя, відсутність шкідливих звичок; • регулярна фізична активність на свіжому повітрі (загартовування); • дотримання правил особистої гігієни та чистоти приміщень; • вчасне обстеження у лікаря та лікування різних захворювань, що негативно впливають на імунітет; • зміцнення імунітету (вживання вітамінів, повноцінних білків, включення в раціон рослинних та тваринних жирів, контроль водного режиму); • дотримання планової вакцинації, вчасні профілактичні щеплення
31 жовтня Міжнародний день Чорного моря. Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна - підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря. Цей План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність істотно погіршилася порівняно з попередніми трьома десятиліттями. Перевищення обсягу забруднень над асиміляційною здатністю морських екосистем, надходження до морів чужинних біологічних видів, використання природних морських ресурсів в обсягах, що перевищують їх потенціал, застосування екологічно шкідливих технологій добування морських ресурсів, транспортування морських вантажів протягом останніх 30 років обумовили значні зміни природного стану морського довкілля. Мікробіологічне забруднення прибережних вод стоками комунальних підприємств часто унеможливлює їх використання для оздоровлення людей. Тому, головною темою цього дня є збереження чорноморського басейну з усіма живими організмами . У морі мешкає більше 2,5 тис. видів тварин, близько 1 тис. видів водоростей, значна кількість бактерій, грибів і тільки декілька видів вищих покритонасінних рослин. Багато видів тварин та рослин Чорного моря занесені до Червоної книги. Учні 11 А класу нашої школи підготували презентацію-звернення «Рослинний та тваринний світ Чорного моря» для нагадування всім про необхідність збереження та охорони Чорного моря. 24.10.2020 року відбулись лекційні онлайн-заняття в рамках осінньої установчої сесії «Малої академії наук учнівської молоді» (Дніпропетровської обласної ради), для учнів шкіл та вихованців позашкільних навчальних закладів. Протягом трьох годин лекційних занять викладачі інформували дітей щодо правил оформлення МАН-роботи, особливості опрацювання джерел інформації щодо вибраної теми, звертали увагу на вимоги вибору певної теми та організації роботи за цією темою. Також учням розповідали про особливості оформлення «Постеру» та правил захисту своєї роботи, вчили працювати в «Эксель» програмі (робота з даними в таблиці). Інформували щодо вимог та критеріїв оцінювання МАН-робіт, що мають відповідати призовим місцям. Після онлайн- занять учасники та керівники були присутні на онлайн-конференції, де проводились консультації на певних відділеннях різних секцій.
17.10 - 18.10.2020 року, протягом двох днів (13 годин), відбулась Всеукраїнська Інтернет онлайн-конференція « STEM, STEАM, STREАM: від концепції до практичного втілення». Під час якої, фахівці ділились досвідом та практичними навичками впровадження STEM-технологій під час викладання різних предметів.
16.10.2020 рік. Хліб-символ життя. ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ХЛІБА. Всесвітній день хліба (World Bread Day) відзначається щорічно 16 жовтня. Свято було засновано у 2006 році з ініціативи Міжнародного союзу пекарів і пекарів-кондитерів. Вибір дати обумовлений тим, що 16 жовтня 1945 року було створено Продовольчу й сільськогосподарську організацію ООН, яка займалася вирішенням проблем у розвитку сільського господарства і його виробництва. Люди різних національностей завжди дбайливо ставилися до хліба як до свого годувальника. Йому відводилося найпочесніше місце на столі, він був і залишається символом життя. А в колишні часи хліб був і головною ознакою достатку в родині і благополуччя в домі. Людина вирощує зернові культури для харчування вже приблизно 10 000 років. Хліб - важливий і найбільш доступне джерело цінного рослинного білка (поряд з картоплею, крупами, бобовими), що містить ряд незамінних амінокислот (метіонін, лізин). У пшеничному хлібі білка міститься більше, ніж у житньому (відповідно 8,6 і 5,6%). Калорійність пшеничного хліба трохи вище, ніж житнього. Скоринка хліба корисна, вона захищає від ракових захворювань. Хліб містить такі біологічно активні речовини, як вітаміни і мінеральні речовини. Вони виконують різнобічні функції в організмі та забезпечують його життєздатність. Вміст мінеральних сполук складає від 1,2 до 2,5 %. З макроелементів це Na, К, Са, Mg, Р, S, Cl та інші. Багатий склад мікроелементів — Fe, J, Co, Mn, Mo, F, Cr, Zn та інші. До складу хліба входить комплекс життєво необхідних вітамінів групи В — тіамін (В), рибофлавін (В2), а також нікотинова кислота (РР), токоферол (Е) та інші. Учні 7-А класу, під час класної години на тему «Хліб-символ життя», пригадали звичаї та обряди українського народу, які пов’язані з хлібом. Пригадували прислів’я та приказки про хліб. Розповідали про значення хліба для людини та способи його приготування. Вітаємо зі святом всіх, хто любить хліб, хто шанує його, хто вкладає в його створення усього себе!
06.10.2020 рік
Послухай, як струмок дзвенить,
Як гомонить ліщина,
З тобою всюди, кожну мить
Говорить Україна.
Послухай, як трава росте
Напоєна дощами,
І як веде розмову степ
З тобою колосками.
Послухай, як вода шумить, -
Дніпро до моря лине.
З тобою всюди, кожну мить
Говорить Україна.
Збережемо природу Землі разом! 6 жовтня - Всесвітній день охорони місць існування. День охорони місць існування відзначають у всьому світі. Цей день був встановлений захисниками навколишнього середовища в 1979 році. Як базовий документ була використана «Бернська конвенція про охорону дикої фауни і флори та природних середовищ існування», яка була прийнята Радою Європи. Зараз конвенція підписана 39 державами, які входять до Ради Європи, а також Європейським союзом. Людина своєю діяльністю вже давно впливає на природу, змінюючи її. З кожним роком в світі все більше територій переходять в розряд сільгоспугідь, пасовищ, піддаються змінам у зв'язку із зростанням міст, видобутком корисних копалин, будівництвом заводів і інших об'єктів народного господарства. І статистика цього впливу досить сумна. Щогодини з лиця Землі зникають безповоротно 3 види тварин, щодня- зникають більше 70 видів фауни і флори. За 25 останніх років біологічне різноманіття Землі скоротилося більш, ніж на третину. Все, що зникає в тваринному світі, — зникає назавжди. Щоб зупинити зникнення біологічних видів тварин, а також рослин з лиця Землі, необхідно постійно нагадувати людству про важливість збереження природного середовища існування фауни і флори — саме цій меті і служить Всесвітній день охорони місць проживання. В цей день в нашій школі було проведено акцію-нагадування про збереження довкілля. Учні8-А, 8-Б,9-А,9-Б та 10 класів із великою відповідальністю звертаються до всього людства - берегти місця проживання живих організмів для себе та майбутніх поколінь. Тож, збережемо природу разом!
05.10.2020 рік. Всесвітній День захисту тварин. 4 жовтня – у світі відзначають Всесвітній день тварин (World Animal Day) — міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту, так як щодня тварини опиняються на межі зникнення. Це свято, яке допомагає об’єднати зусилля усіх, хто дбає про домашніх і бездомних тварин. Рішення про святкування Всесвітнього Дня захисту тварин було прийняте в 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи. Дата свята, 4 жовтня, вибрана не випадково. Цього дня в 1226 році помер Франциск Ассизський, захисник і покровитель всіх тварин. Святий Франциск з особливою турботою ставився до усіх живих істот і відчував їх біль і страждання гостріше за свій власний. Перше товариство захисту тварин з’явилося в Англії в 1824 році. У 1978 році в Парижі, в будівлі ЮНЕСКО, урочисто проголосили Декларацію прав тварин. У 1981 році створено Всесвітнє товариство захисту тварин, у складі якого більше 300 організацій з усього світу. У 1986 році Рада Європи прийняла Конвенцію про захист експериментальних тварин, а в 1987 – про захист домашніх тварин. У багатьох країнах вважається, що домашні тварини — це частина сім’ї, і вони мають такі ж права, як і інші її члени. Вони отримують спеціальне медичне обслуговування, здорову їжу тощо, і в той же час, тварини, як і раніше страждають від людської жорстокості. В останні роки заходи, присвячені Всесвітньому Дню захисту тварин, проходять більш ніж у 60 країнах світу. В Україні День захисту тварин святкується, починаючи із 2000 року. Батьки та учні 7-А класу долучились до акції «Нагодуй тварину». Давайте не забувати про те, що ми одна велика сім’я на маленькій планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі. Долучайтеся всі до відзначення свята «Всесвітнього Дня захисту тварин»!
2 жовтня – Всесвітній день усмішки. «Від посмішки - похмурий день світліший!» Всесвітній день усмішки відзначається щорічно в першу п'ятницю жовтня. Виникненню цього свята посприяв колись зовсім невідомий американський художник Харві Белл. Одного разу, десь у 1963-му році, до нього надійшло замовлення від однієї страхової компанії State Mutual Life Assurance Company of America на виготовлення якого-небудь яскравого і незабутнього символу для їх візитної картки. Як відомо, все геніальне доволі просто і Харві запропонував їм усміхнене та щасливе жовте лице, відоме зараз як звичайний «смайлик». Замовники схвалили цю ідею. Потім цей символ, крім значків, став з’являтися на бейсболках і футболках,посуді, листівках і конвертах, і навіть, на сірникових коробках. Учні 7- А класу відзначали цей день, даруючи один одному «смайлики», посмішку та просто гарний настрій. Також, діти, вітаючи учителів з наступаючим святом Дня учителя, яке відзначають в першу неділю жовтня, дарували їм «смайлики» теж. Посміхніться, подаруйте собі гарний настрій. Поділіться посмішкою з рідними, друзями, товаришами , не забудьте посміхнутися кому-небудь по дорозі. Це не складно. Це зробить ваш день набагато приємнішим. Спробуйте!
Уроки біології у 9-Б класі (поглиблене вивчення біології) 02.09.2020 рік та 03.09.2020 рік. Під час перших уроків повторення курсу біології 8 класу в новому навчальному році, учні 9-Б класу пригадали особливості будови та функції фізіологічних систем організму людини. Працювали групами, парами, а також отримували індивідуальні завдання. Після повторення учні розповідали про будову різних систем організму людини та окремих органів. Опрацьовуючи завдання, діти підготували цікаві факти у вигляді повідомлень, які були підсумком повтореного матеріалу.
Еко-урок біології в 7-А класі 02.09.2020 рік Під час повторення програмового матеріалу, який учні вивчали під час дистанційного навчання, діти пригадали життєві форми рослин, типи рослинних угруповань, пригадали значення рослин на планеті Земля. Практичну частину уроку діти перебували на подвір’ї школи біля насаджень дерев, де могли продемонструвати свої знання щодо пояснення причин пожовтіння листя, різницю в їх жилкуванні , відмінності між простими та складними листками. Також учні визначали видові назви рослин та знаходили між рослинами відмінності.
Проєкт «Озеленення школи» За ініціативи директора ПМШ №11 Гуськової Ольги Миколаївни почалася робота над проєктом «Озеленення школи». Для реалізації даного проєкту у школі було створено творчу групу, керівником якої, стала педагог- організатор Чорна Вікторія Володимирівна, також до складу увійшли вчителі біології Іванова Оксана Ярославівна та Машко Аліна Сергіївна, представники учнівського самоврядування Третяков Ілля учень 10-А та Єгоров Євген учень 9-А класу. Спочатку членами творчої групи було оглянуто та вибрано ділянку на території школи. Після огляду ділянки представниками учнівського самоврядування Третяковим І. та Єгоровим Є. було розроблено проєкт зони відпочинку, який в електронному варіанті відтворила учитель інформатики –Лінник Ангеліна Вікторівна. Після створення проєкту, членами творчої групи Іванова О. Я. та Машко А.С. стало розпланування розміщення різних рослин (однорічних, кущів та дерев) на території обраної ділянки. Членами творчої групи було закуплено насіння однорічних рослин (чорнобривців, петунії та ін.) висіяно в горщики для розсади, висаджено на заплановані ділянки. Догляд за рослинами відбувався протягом весни, літа та осені 2020 року.
26.08.2020 року. Онлайн-засідання. Іванова Оксана Ярославівна-керівник МО біологів м. Марганця провела серпневе засідання 2020-2021 н.р.,на якому: обговорювали затвердження плану роботи ММО на 2020-2021 н. р.; ознайомились з перспективами роботи ММО;аналізували результати діяльності вчителів біології за 2019-2020 н. р.; обговорювали "Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти" особливості викладання біології під час дистанційного навчання; розглянули шляхи вдосконалення роботи вчителів під час використання елементів онлайн-режиму та під час очного навчання. Також під час засідання відбувся аналіз результатів міського та обласного етапів предметних олімпіад.В кінці засідання учителі ділились досвідом роботи під час дистанційного навчання (використання ZOOM,Classroom та інших платформ).
25.08.2020 року Участь у Всеукраїнському науково-практичному онлайн-семінарі на тему «STEM-освіта: ресурси та перспективи розвитку в 2020-2021 н. р.», тривалістю 4 години ,на якому надавались практичні та теоретичні знання та навички.

   

          22 серпня 2020 року  День екологічного боргу — це приблизна дата, яку вираховують науковці, коли людський попит на природні ресурси перевищує можливості Землі їх відновити протягом одного року.

     Причини такого пришвидшення загальновідомі: вирубка лісів, ерозія ґрунтів, втрата біорізноманіття, накопичення вуглекислого газу в атмосфері, забруднення, сміття. Останнє призводить до зміни клімату та частіших екстремальних погодних явищ.

Тому, біологи нашої школи вирішили запустити челендж #ЕкологічнийБорг#СортуванняСміття# для того, щоб разом із однодумцями навчити школярів, залучити колег та батьків, бути екосвідомими.

     Біологи переконані, що для цього потрібно, насамперед, дати дітям практичні навички правильного поводження із сміттям. До того ж, на сортуванні відходів та подальшому продажу вторинної сировини, діти зможуть заробити кошти на підручники, іграшки, спортивний інвертар тощо. Все, що для цього необхідно – забезпечити школи контейнерами для роздільного збору відходів та навчити дітей правильно сортувати своє сміття. 

      Кожен з нас може відкоригувати щоденні дії і істотно змінити ситуацію. Крім того, є ще кілька речей, які ви можете зробити, не обтяжуючи себе: можна носити з собою багаторазове горнятко і використовувати його замість стаканчика у кав’ярні; не брати соломинки до напоїв або використовувати багаторазові; купувати товари місцевих виробників, для перевезення яких не витрачається багато палива; загалом, купувати лише те, що потрібно і стільки, скільки потрібно, щоб зменшити кількість відходів. Головне — це не так сортувати та переробляти сміття, як менше його продукувати.






 

    20.08.2020 рік Методична робота: опрацювання літературних джерел, збирання та обробка матеріалу, визначення різних видів кімнатних рослин, особливості умов їх вирощування,опрацювання інформації щодо видів лікарських рослин та особливості їх застосування при захворюваннях різних фізіологічних систем організму людини.

18.08.2020 рік. Куточок живої природи. Куточок живої природи є складовою частиною кабінету біології загальноосвітніх навчальних закладів. Він створюється для проведення навчальних, практичних занять, передбачених навчальними програмами з предметів природничого циклу, з метою здобуття поглиблених знань про живі організми, формування практичних умінь та навичок, вивчення, спостереження та догляду за рослинами і тваринами, організації позакласної дослідницької та природоохоронної роботи учнів.Тому, протягом року учні школи здійснювали основні напрями діяльності у куточку живої природи, а саме: спостерігали за ростом і розвитком рослин; проводили різноманітні досліди, здійснювали висадку насіння, догляд та полив проростаючих рослин. Діяльність учнів здійснюється під керівництвом учителів біології.

   Для роботи в куточку живої природи залучаються учні 5 - 11 класів, кількість учнів становить від 2 до 5 дітей. Під час літніх канікул догляд за рослинами  продовжили вчителі біології.






 

04.05.2020 рік. Під час карантину, ми, вчителі дуже сумували за учнями. Нам не вистачало їх допитливих очей, радісних посмішок, дзвінкого голосу та просто відчуття, що ми всі разом. Тому вчителі нашої школи підготували для учнів свої фотографії , на яких вони тримають звернення до дітей про те, що вони дуже скучили за ними, сумують та чекають на зустріч з ними.
29.04.2020 року протягом години (з 16.00-по 17.00) проходила сесія питань та відповідей по проєкту HEALTHY SCHOOLS 2020. Учителі біології нашої школи Іванова О. Я. та Машко А. С. брали участь в онлайн-сесії , де могли ставити різні запитання в прямому ефірі, які виникали під час оформлення звітів, процесу їх надсилання, змісту самого звіту, термінів подачі звіту та процесу оцінювання результатів роботи. Також всі учасники сесії вносили свої пропозиції щодо змісту фінального звіту, який необхідно буде подати з7-по 20 травня. Організатори проєкту наголосили про вебінар, який відбудеться 6 травня 2020 року по запитанням подачі фінального звіту. В кінці сесії всі учасники подякували за цікавий та пізнавальний проєкт, який дав змогу протягом року застосовувати різні способи та заходи щодо оздоровлення школярів та дорослих. Всі учасники побажали організаторам та один одному міцного здоров’я.
26.02.2020 рік. Виступ на Нараді при директорі на тему "Компетеннтності у природничих науках і технологіях"
15 січня 2020 року 0 14.00 в приміщенні КЗ «МЕНЦДУМ» було проведено І тур (міський) конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів МАН, де ,ми , журі, оцінювали МАН- роботи за дотриманням вимог до їх оформлення, відповідності змісту вибраній темі та вміння презентувати свою роботу. Також, члени журі задавали учасникам запитання, що теж враховувалось під час оцінювання учнівських робіт. На конкурсі-захисті були також присутні: начальник відділу освіти, усі учні-члени МАН та керівники учнівських робіт, директора шкіл міста. 9 учнів –учасників 9, 10 та 11 класів представляли свої роботи за різними темами відповідно до свого відділення та секції. В кінці захисту кожен учасник отримав грамоту за певне призове місце в своїй секції та грамотами були нагороджені також керівники учнівських робіт.
15 жовтня 2019 року випускники нашої школи Залогін М. та Кобилєв В. надали змістовну інформацію учням 11 класу щодо вибору майбутньої професії. Випускники відповідали на запитання 11-класників, а в кінці повідомлення всім роздали буклети-інформатори щодо закладу, в якому вони навчаються.
26 жовтня 2019 року
учениця 10-А класу ПМШ № 11 м. Марганця, Клочкова Ніна, разом з вчителем біології Івановою О. Я. знаходилась на навчанні в м. Дніпрі. Заняття було організовано для всіх учнів Дніпропетровської області, які пишуть МАН-роботи. Наукові керівники консультували дітей з різних запитань, допомагали вибрати тему дослідно-експериментальної роботи та ознайомили учнів з основними вимогами до її оформлення. Після заняття діти відвідали музей анатомії тварин на кафедрі нормальної та патологічної анатомії.
27 серпня 2019 року керівник МО-Іванова Оксана Ярославівна провела засідання міського методичного об’єднання вчителів біології на тему «Нова українська школа. Науково-методичний супровід впровадження». Засідання відбулось в приміщенні Марганецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7. За планом та тематикою засідання розглядали такі запитання: аналіз роботи методичного об’єднання, результати та підсумки за 2018-2019 н. р.; обговорення затвердження плану роботи ММО на 2019-2020 н. р.; обговорення запитань щодо особливостей викладання біології в 11 класах; шляхи вдосконалення роботи вчителів щодо підвищення ефективності в набутті учнями міцних знань (доповідали вчителі біології Жур Олена Анатоліївна та Гупка Анастасія Віталіївна); обговорення рекомендацій щодо освіти в НУШ; робота над наповненням блогу МО вчителів біології.

Звіт про роботу Всеукраїнського зльоту
юних дослідників–природознавців
З 10 по 13 червня 2019 року у м. Києві в Національному еколого – натуралістичному центрі учнівської молоді відбувся Всеукраїнський зліт юних дослідників – природознавців для переможців всеукраїнських конкурсів з аграрного напряму.
До участі у Зльоті були запрошені делегації всіх областей України у складі 5 осіб: 1 керівник і 4 учнів (вихованців) закладів загальної середньої та позашкільної освіти  з числа переможців. Всього було близько 100 учнів (вихованців) та близько 20 керівників.
У складі делегації  Дніпропетровської області були  учні  ПМШ № 11  Іванов Ростислав – учень 7-А класу, вихованець міського еколого- натуралістичного центру м. Марганця (переможець всеукраїнських конкурсів з аграрного напряму) та Іванов Владислав – учень 5-Б класу, вихованець міського еколого - натуралістичного центру  м. Марганця (учасник). Керівником делегації була Іванова Оксана Ярославівна – учитель біології загальноосвітньої спеціалізованої природничо-математичної школи № 11, керівник гуртків міського еколого – натуралістичного центру дітей та учнівської молоді м. Марганця    
Програма заходу була різноманітною, насиченою, пізнавальною та цікавою.
10 червня відбулось урочисте відкриття Всеукраїнського зльоту юних дослідників – природознавців. Потім відбулась учнівська науково - практична конференція, під час якої  більше 40 учнів (вихованців) презентували свої  науково - дослідницькі  роботи та проекти, а журі визначали переможців.

     Учень 7-А класу Іванов Ростислав отримав  ІІІ місце за високий рівень виконання та презентацію науково – дослідницької роботи.

Актова зала НЕНЦ. Команда Дніпропетровської області




Виступ-захист науково-дослідницької роботи Іванова Ростислава.






 11 червня відбулась екскурсія до селекційної станції Компанії «Сингента» (м. Біла Церква, с. Вільшанка Київська область), спочатку відбувся навчальний практикум  в лабораторіях станції, де учні (вихованці) ознайомились із роботою станції, способами визначення захворювань рослин, особливостями виведення нових сортів та ін. Потім навчальний практикум продовжився на дослідних полях станції, де учням демонстрували експериментальні ділянки рослин гороху, сої, картоплі, моркви, капусти, пшениці та ін., показували вплив гербіцидів на ріст рослин, розповідали про способи покращення врожайності.

 


Дослідження в лабораторії селекційної станції
проводить Іванов Ростислав



 Вивчення під мікроскопом захворювань цукрового буряку Івановим Ростиславом










              
                      Екскурсія по дослідно-експериментальним ділянкам селекційної станції










Екскурсія по дослідно-експериментальним ділянкам селекційної станції


12 червня для учасників Зльоту організували екскурсію до ботанічного саду ім. М. М. Гришка, де діти побачили різні сорти фруктових дерев та кущів, ознайомились із способами щеплення рослин та оформленням садових ділянок.
Цього ж дня всім учасникам подарували квитки до Київського національного академічного театру оперети на театральну виставу «Маруся Чурай». Ввечері діти подивились цю виставу.




Екскурсія до ботанічногосаду ім. М.М.Гришка.
Фото біля пам’ятника І.В.Мічуріну






                         

Київський національний академічний театр оперети



 
13 червня відбулась екскурсія по виставкових об’єктах та науково – дослідницьких лабораторіях НЕНЦ. Після цього відбулось урочисте закриття Всеукраїнського зльоту юних дослідників – природознавців, на якому переможцям  учнівської науково - практичної  конференції за виконання та презентацію науково - дослідницької роботи вручили дипломи за призові місця.   
Івановій Оксані Ярославівні вручили Подяку Міністерства освіти і науки України Національного еколого – натуралістичного центру за творчий підхід та ініціативність  під час проведення Всеукраїнського зльоту юних дослідників – природознавців.
Всі учасники отримали  дипломи за успішне проходження курсу «STEM – освіта» з агробіологічного напряму.

        


Призери учнівської науково - практичної конференції України,
                 


Команда Дніпропетровської області з організаторами та керівниками Зльоту.

          

 

 

 

12  квітня 2019 року в Марганецькій ПМШ № 11 відбувся семінар - практикум для директорів та заступників директорів з НВР  закладів загальної середньої освіти м. Марганця . 

Тема: "Інтегрування інноваційних ідей в діяльність профільного закладу освіти: шляхи впровадження STEM-освіти в умовах створення нової української школи".

Мета:

  • розкрити сутність  STEМ-освіти та її співвіднесення з навчальними дисциплінами;
  • презентувати систему роботи школи щодо впровадження  STEM-освіти в освітній процес. 
Учитель біології Іванова О. Я. проводила майстер-клас "Створюй, досліджуй та вивчай - світ навколо пізнавай!"











Під час майстер-класу була продемонстрована гідропонна система для вирощування рослин та дослідження, що проводились під час виконання дослідно- експериментальної роботи. Учні-дослідники разом з учителем пояснили особливості вирощування рослин в цій системі в земних умовах та ознайомились з особливостями роботи гідропонної системи в умовах космічного простору.
Також учні продемонстрували роботу автоматичної системи поливу рослин створену власноруч та змогли перевірити, за допомогою неї, ступінь зволоженості
ґрунту у кімнатних рослин.


    

       У березні 2019 року вихованці гуртка "Основи біології"  еколого-натуралістичного центру  дітей та учнівської молоді виконавчого комітету Марганецької міської ради, учні ПМШ № 11- Тугай Михайло (9-А клас), Шевченко Аріна (9-А клас) та Іванов Ростислав (7-А клас) взяли участь у Національному турі   Міжнародного конкурсу "Традиції народів України, Болгарії і Молдови щодо раціонального використання  та збереження лісів та лісових ресурсів".

В номінації : "Обряди і свята, повіря, повязані з лісом та лісовими ресурсами".

Тема роботи "Звичаєво-традиційна обрядовість українських сімей повязаних з рослинами дуба, сосни та ялини" 

Вихованці отримали сертифікати учасників






28.03.2018 рік. М. Дніпро. Під час проходження курсів підвищення кваліфікації вчителів відбулась ексурсія до Дніпропетровського металургійного заводу.
27 жовтня 2017 року в м. Дніпрі відбувся семінар на тему «STEM-технології, ІТ-технології». Метою якого було розкрити та показати основні сучасні напрями та організація дослідно- експериментальної діяльності в НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ.
25.05.2017 рік. День "Вишиванки".
26 квітня 2017 рік. STEM-тиждень у школі. Вчителем біології і хімії, Івановою Оксаною Ярославівною, для учнів молодших класів було проведено дослідницький практикум на тему «Хімія та життя», де дітям було продемонстровано різні хімічні досліди, під час яких відбувається змін агрегатного стану речовини, зміна кольору, утворення речовин у вигляді газу. Учні із задоволенням зацікавлено спостерігали за експериментами та задавали запитання.
26 квітня 2017 рік. STEM-тиждень у школі. Для учнів 5-8 класів було проведено, в актовій залі школи, інформаційно-навчальний захід на тему «Цікава біологія», де дітям було продемонстровано STEM- направлення в курсі вивчення біології, експериментальну діяльність учнів школи, способи застосування теоретичних знань в практичній діяльності кожної людини.
14.01.2017 рік.
01.09.2016
15.06-19.06 2015 року. Проходження навчання за 40-годинною програмою "Я-МОЄ ЗДОРОВ,Я-МОЄ ЖИТТЯ". Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, що реалізується в рамках Програми «Сприяння просвітницькій роботі» «рівний рівному» щодо здорового способу життя серед молоді України». Заняття-тренінги.
28.05.2016 рік. Ексурсія до м. Запоріжжя (Хортиця).
08.12.2014 рік.
01.09.2014 рік. Початок діяльності в Марганецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №11 з поглибленим вивченням математики у 8-11 класах.

Комментариев нет:

Отправить комментарий